Oznam!

• Dňa 1.6.2020 sa otvára MŠ v núdzovom režime iba pre deti zamestnaných rodičov (MD,RD – nie!). Všetci, ktorých deti môžu navštevovať MŠ, budú telefonicky informovaní.
  • Prevádzka školy bude počas krízovej situácie od 7:00hod. do 16:00hod.
  • Deti navštevujúce materskú školu rozdelí riaditeľ materskej školy na skupiny, v ktorých ich bude najviac 15.
  • V skupinách môžu byť spolu aj deti, ktoré pred mimoriadnym prerušením prevádzky, kvôli prevencii nákazy COVID-19, neboli v spoločnej triede.
  • MŠ zabezpečí každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty detí každej triedy pedagogickým zamestnancom alebo iným povereným zamestnancom bezdotykovým teplomerom pri vstupe do materskej školy.
  • Dieťa si umyje ruky bežným spôsobom pod dohľadom zamestnanca materskej školy, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami.
  • Vstup zákonného zástupcu do budovy bude korigovaný povereným zamestnancom tak, aby boli dodržané dvojmetrové rozostupy.
  • Každý rodič je povinný dodržiavať nasledovné hygienické opatrenia: používať v budove ochranné rúško, dezinfikovať ruky pri vstupe do budovy, riadiť sa pokynmi zamestnanca, dodržiavať rozostupy v spoločných priestoroch (šatňa, chodba).
  • Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (tlačivo Vám poskytneme v triedach).
  • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov materskej školy.
  • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, je nutné umiestniť ho do samostatnej miestnosti a kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú. O podozrení na nákazu COVID – 19 materská škola informuje príslušný RÚVZ tak, ako je to v prípade iných infekčných ochorení.
  • V prípade potvrdenia ochorenia materská škola postupuje podľa usmernenia miestneho príslušného RÚVZ.

Žiadame všetkých rodičov, aby si vyhradili ráno viac času na odovzdanie dieťaťa a aby do MŠ vodili len zdravé deti!