Rodičovskému združeniu pri MŠ Park mládeže 4 sa podarilo úspešne zapojiť do výzvy Karpatskej nadácie a do výzvy Nadácie Tatra banky na predkladanie verejne prospešných projektov. Vďaka podpore Nadačného fondu Getrag spravovaného Karpatskou nadáciou (3500 EUR) a podpore grantového programu Dobré srdcespravovaného Nadáciou Tatra banky (350 EUR) sa od 21.03.2016 realizuje projekt Obnovy vonkajšieho areálu Materskej školy Park mládeže v Košiciach.

Počas trvania projektu sa rodičom detí z MŠ a dobrovoľníkom podarilo zrealizovaťtri brigády. Na prvej brigáde sa upravoval terén a vyrovnávala sa trávnatá časť ihriska, hrabalo sa lístie, rýľovalo sa a vysádzala sa tráva na chýbajúcich miestach. Na druhej brigáde sa vysádzali nové stromy a kríky a vysádzala tráva pod lezeckou stenou. Na tretej brigáde sa odstránila stará preliezačka a pripravil sa terén pre drevené kontajnery. Do vonkajšieho areálu MŠ sa taktiež podarilo osadiť detský kolotoč, dve hojdačky, tri pružinové hojdačky, plastovú šmýkačku a tabule v tvare kvetov na kreslenie kriedami (tieto herné prvky MŠ dostala od Magistrátu mesta Košice).

Aktuálne deti MŠ môžu využívať novú preliezkovú zostavu, ktorá bola inštalovaná na miesto pôvodnej nefunkčnej preliezačky.

Vďaka všetkým týmto aktivitám  sa podarilo zvýšiť počet herných prvkov vo vonkajšom areáli a deti z MŠ tak majú väčší výber možností na zábavu a hru.

Do konca projektu plánuje Rodičovské združenie pri MŠ Park mládeže ešte osadiť novú šmýkačku, nové tabule na kreslenie, kontajnery na pestovanie rastlín a tiež vytvoriť vzdelávací chodník pre deti.

Zdroj: http://www.kosicesever.sk/clanok/obnova-vonkajsieho-arealu-materskej-skoly-park-mladeze-v-kosiciach-bezpecne-kralovstvo-pre